Strona główna - www.fulara.com
Fulara.com
Newsletter i ulubione
· Kanał RSS - nowo¶ci
· 
[więcej...]
Polecamy
·  www.SoundTrade.pl
·  Trio basowe Be3
·  Tomek na MySpace
Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej

REK Guitars - best choice for you!

RotoSound strings - finnest choice!

Taurus - wzmacniacze basowe

BOX - najlepsze nagłośnienie do techniki tapping oburęczny!

Merlin Pickups

Professional Cables

GMR gitary basowe

G-Lab efekty gitarowe

Magazyn Gitarzysta

Wydawnictwo ABSONIC

Guitar Zone - portal gitarowy

Kup płytę ''Doubleshred''

Adam Fulara - sprzęt

Adam Fulara poleca ...

REK Counterpoint

REK Counterpoint jest ulepszon± wersj± linii Portato. Posiada systemy MIDI oraz PIEZO, a także zostały poprawione pewne drobiazgi zauważone przez lata użytkowania gitary Portato. Od 2002 roku rozwijali¶my różne pomysły zwi±zane z budowem nietypowego instrumentu, jakim jest gitara dwugryfowa. Ten model to podsumowanie wszystkich przemy¶leń i dobrych pomysłów zgromadzonych przez 10 lat użytkowania dwugryfówek, oraz niew±tpliwe dzieło sztuki lutniczej. Dane techniczne znajdziecie w katalogu producenta.

Przetworniki Counterpoint

Merlin Pickups

Gitara wyposażona jest w znakomite przetworniki magnetyczne Merlin Pickups. Nie ustępuj± one ani trochę, a naszym zdaniem nawet przewyższaj± jako¶ci± wykonania zachodnie substytuty. To specjalny model przetwornika oparty na serii P.A.F., ale posiadaj±cy specjalne mocnowania umożliwiaj±ce montaż gryfów blisko siebie. Pomysł firmy REK poprawiaj±cy poprzedni system stosowany w serii Portato, bardziej odporny (czyt. łatwy w montażu i demontażu) na kontrole służb bezpieczeństwa na lotniskach.

REK Portato

REK Portato to dwugryfowa gitara elektryczna przeznaczona głównie do grania technik± tappingu oburęcznego. Specyfikacja techniczna oraz szczegółowe fotografie tego instrumentu można znaleĽć w katalogu na stronie producenta, parcowni lutniczej REK. Gryfy s± strojone: e,h,g,d,a,e (górny) i h,g,d,a,e,h (dolny).

REK Portato - opinia

Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony staranno¶ci± i dokładno¶ci± wykonania. Po raz pierwszy poczułem, że lutnictwo to też swego rodzaju dziedzina sztuki. Klapki zamykaj±ce pręty do regulacji gryfu, ramka do przetworników i klapa z tyłu gitary zostały wykonane z drewna i wykończone lakierem bezbarwnym, lub woskiem. Gitara klejona jest z wielu warstw drewna (gryf z pięciu, plus podstrunnica). "Od strony stolarki to jest ¶wiatowy top" - tymi słowami podsumował stolarkę wykonan± w tej gitarze Wojtek Barczak - szef Barczak Cases, który wykonał dla niej specjalny Flight-Case.

Gitara jest bardzo wygodna, dobrze brzmi, posiada bardzo długi sustain. Wyeliminowali¶my wszystkie wady poprzedniej dwugryfówki robionej przez innego polskiego lutnika. Ten model jest dobrze wyważony, lżejszy, wygodniejszy i nic się samo nie odkręca

Polecam zwłaszcza gitarzystom, którym zależy na ładnych wykończeniach i szukaj±cym czego¶ innego niż standardowe kształty i brzmienia znanych ¶wiatowych firm.

Wzmacniacze

Taurus

BOX Electronics

Do tappingu oburęcznego polecam wzmacniacze basowe Taurus, których używam w czasie prób i koncertów (combo SLT 12), oraz szerokopasmowe wzmacniacze BOX Electronics. Używam zestawu stereo złożonego z APS-150 + AMS-150. Znakomite brzmienie do czystych barw, nie tylko gitary. Wzmacniacze basowe Taurus nadaj± się idealnie do uzyskania ciepłej, czystej barwy gitary jazzowej. S± przy tym glosne i posiadaj± limiter przydatny w czasie grania tappingiem. Serdecznie polecam!

Struny i kable

RotoSound strings - finnest choice!

Professional Cables

Od kilku już lat używam znakomitych strun ROTOSOUND o grubo¶ci od 0.011 do 0.058 (komplet 7 strunowy ROTO-RED). Używam doskonałych kabli RED'S MUSIC - bezszumowe i bardzo wytrzymałe. Polecam!

Efekty


G-Lab efekty gitarowe

Firma G-Lab produkuje znakomite, najwyższej klasy efekty gitarowe i basowe. Używam kaczki WOWEE-WAH WW-1 która ł±czy zalety True Baypass ze znakomitym brzmieniem.
Taurus - wzmacniacze basowe


Używam też efektu reverb-delay Taurus Zebu. ¦wietnie się sprawdza w warunkach koncertowych. 24-bitowy procesor DSP, możliwo¶ć dowolnego mieszania efektów Reverb i Delay daje wrażenie prawdziwej przestrzeni. Solidna obudowa + true bypass... Niczego więcej nie trzeba. Polecam!


Kanał RSS | Xięga Gości | Statystyki | Ankiety | Baner | Tech-info | Mapa | Nowości

© 2002 - 2017 Fulara.com
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kontakt: