Ćwiczenie (S. Jordan)

ćwiczenie ze strony www.stanleyjordan.com

Ćwiczenie zapisane jest na dwóch pięcioliniach: partie lewej ręki zapisane są w kluczu basowym na dolnej pięciolinii, a partie prawej ręki w kluczu wiolinowym na górnej. Cyfry arabskie obok nut oznaczają palce użyte przy kwartowym strojeniu gitary.

Pod pięcioliniami znajduje się tabulatura (wspólna dla obu rąk). Ponieważ jest to ćwiczenie dla początkujących tabulaturę przygotowano dla standardowego stroju gitary. Oczywiście ćwiczenie można grać także w stroju kwartowym. Wówczas w tabulaturze należy odjąć 1 od każdej liczby na strunach wiolinowych B i E (teraz to będą struny C i F po przestrojeniu). Pojawił się jednak mały błąd przy oznaczeniu strun. Zamiast B powinno być A. Dodatkowo oznaczono błędnie że tabulatura jest przeznaczona dla stroju kwartowego (zamiast C powinno być B, a zamiast F powinno być E)

Ćwiczenie pokazuje wyższość stroju kwartowego nad standardowym przy graniu tych samych figur za pomocą obu rąk jednocześnie. W ćwiczeniu pojawia się wiele zagadnień omawianych w artykule na temat techniki: np. granie legato czy glissando.

Zobacz pozostałe artykuly

Kontakt

Adam Fulara

adres mail
adam@fulara.com

Adam Fulara

Numer telefonu
tel. kom.
(+48) 604 695 855

Tomasz Fulara

adres mail
tfulara@o2.pl

youtube facebook instagram snapchat