Numer listopad 2010
opublikowano: 2010-11-01
Druga część warsztatów basowych T. Fulary (Podstawy gry solowej kciukiem)
Adam Fulara jest autorem warsztatów publikowanych na łamach magazynu Gitarzysta w latach 2008-2010 oraz felietonów publikowanych po tym okresie. Większość tekstów znajdziecie też tutaj. Od października 2010 w magazynie także publikowane są regularnie warsztaty basowe Tomasza Fulary.
Druga część warsztatów basowych T. Fulary (Podstawy gry solowej kciukiem)
Ostatni odcinek tej serii warsztatów poświęcony pracy motywicznej - tym razem poświęcony inwersji motywu (A. Fulara)
Ostatnia część serii warsztatów tappingu, tym razem o przetwarzaniu motywów w raku.
W majowym numerze warsztaty dotyczące augmentacji w improwizacji z wykorzystaniem przykładu granego tappingiem oburęcznym
W kwietniowym numerze "Gitarzysty" znajdziecie kolejny odcinek warsztatów poświęconych pracy motywicznej w improwizacji i kompozycji. Tym razem będzie mowa o dyminucji. Te odcinki podobnie, jak Manifest Fulary polecamy wszystkim muzykom, nie tylko tapperom...
W numerze magazynu znajdziecie podsumowanie "Manifestu Fulary" - m. in. zawierające 4 "nieodkryte" drogi gitarowe, oraz wskazówki jak szukać własnej osobowości w muzyce. Oprócz tego warsztat zawiera fragmenty z podręcznika "Tapping oburęczny - szkoła na gitarę" z tematem "Dla Elizy".
W numerze znajdziecie drugą część kontrowersyjnego tekstu pt. "Manifest Fulary". Za miesiąc wnioski i podsumowanie obu odcinków. W tym odcinku omówienie pobieżne metody polifonicznej improwizacji wraz z przykładem do utworu "Zombie" Cranberries.
Noworoczny numer "Gitarzysty" zawiera Manifest Fulary - niecodzienny artykuł w ramach warsztatów tappingu. W manifeście znajdziecie poglądy, oraz plan pracy artystycznej na nadchodzące lata. Wszystko zostało ozdobione przykładem polifonicznej improwizacji do znanego popowego standardu.
W numerze:
W numerze: transkrypcja "Jezus malusieńki" w wersji na tapping oburęczny (warsztaty).
W numerze zapowiedź wydawnicza nowej książki Adama Fulary "Tapping oburęczny - szkoła na gitarę". Jest to pierwsza na świecie tego typu pozycja przeznaczona na zwykłą gitarę ze standardowym strojeniem zawierająca transkrypcje kompletnych 14 utworów. Oprócz tego znajdziecie jeszcze warsztaty tappingu poświęcone pracy motywicznej.
W numerze krótka relacja z festiwalu "Galliate Master Guitar 2009" na którym Adam Fulara wystąpił na jednej scenie ze Stanleyem Jordanem i Rosenberg Trio, oraz kolejny odcinek warsztatów "Rytm w improwizacji tappingiem" (czyli o swingowaniu).
W sierpniowym numerze znajdziecie pierwszy odcinek warsztatów tappingu poświęcony improwizacji, a także zapowiedź jaZZlotu 2009 (z udziałem Jacka Królika), oraz tekst o Szymonie Jeziornym, najzdolniejszym uczniu Szkoły Zespołów w minionym roku szkolnym
W lipcowym numerze "Gitarzysty" znajdziecie warsztaty tappingu poświęcone przewrotom melodii granej w tercjach i sekstach.
Warsztaty tappingu w czerwcowym odcinku magazynu "Gitarzysta" zabiorą nas w świat muzyki Edwarda Griega i jego hitu "W Grocie Króla Gór".
W nowym odcinku warsztatów przeczytacie o prowadzeniu głosu w tercji na przykładzie fragmentu utworu Acid Drinkers "Pizza Driver".
Kolejny odcinek warsztatów tappingu pokazuje na przykładach fragmentów solówek z repertuaru zespołu Iron Maiden jak można aranżować melodię na dwa głosy w tercji
W marcowym numerze gitarzysty Adam Fulara przedstawia pierwszy odcinek warsztatów dotyczących prowadzenia głosów w tercji
W numerze znajdziecie kolejny odcinek warsztatów poświęcony progresji kwintowej, tym razem omawiamy metodę "Melody chrod". Numer zawiera też nową oprawę graficzną.
W numerze znajdziecie kolejny odcinek warsztatów tappingu oburęcznego. Tym razem uczymy się grać akompaniament typu guide tones w progresji kwintowej.
W numerze znajdziecie:
W numerze znajdziecie kolejny odcinek warsztatów tappingu. Tym razem walking (w progresji kwintowej).
W numerze znajdziecie pierwszą część warsztatów dotyczących progresji kwintowej i jej ogrywania za pomocą tappingu oburęcznego
W numerze znajdziecie:
W numerze znajdziecie trzecią część warsztatów. Tym razem będzie poświęcona jest nieżyjącemu saksofoniście - Michaelowi Breckerowi. Omawiamy fragmenty jego kompozycji "Midnight Voyage".
Druga część warsztatów tappingu oburęcznego zawiera omówienie progresji 251 w oparciu o motywy utworu J. Steczkowskiej "Dziewczyna Szamana"
W numerze znajdziecie pierwszy odcinek warsztatów tappingu oburęcznego. Omawiany utwór to kompozycja A. Fulary oparta na piosence Stinga i E. Claptona "Porbably Me".