Koncert Fool-X w Darmstadt (Niemcy)

Zdjęcia pochodzą z warsztatów i kliniki gitarowej w Darmstadt (2005-10-29). Darmstadt jest malowniczym, stosunkowo niewielkim (150 tys. mieszkańców) miastem położonym 20 km od Frankfurtu nad Menem.

Miasto to słynie z instytutu badań kosmicznych i z … muzyki jazzowej. Znajduje się tam największa biblioteka jazzu w Europie. Każdego dnia odbywa się tam kilka koncertów.

Warsztaty rozpoczęły się o godz. 16.oo w sklepie muzycznym Peperoni Music (zob. także galerię z warsztatów), który ma swoją siedzibę blisko centrum. W tym samym budynku znajduje się też szkoła muzyczna Peperoni Music School. W dwugodzinnej klinice gitarowej prowadzonej w języku angielskim uczestniczyło ok. 20 osób (wstęp 10 E). Tematem warsztatów była inspiracja do własnych poszukiwań brzmienia, materiału dźwiękowego, frazowania i ogólnie pojętego stylu gry. Nacisk położono na możliwości, jakie w tej materii posiada wciąż jeszcze nowatorska i nieokiełznana technika tappingu oburęcznego. Uczestnicy brali czynny udział zadając pytania w czasie warsztatów.

O godzinie 21.oo w sali koncertowej Domu Kultury Knabenschule www.knabenschule.de rozpoczął się koncert Fool-X. Publiczność dopisała, pojawiło się niespełna 100 osób (wstęp 8 E), zainteresowanych wyłącznie muzyką (obowiązywała cisza w czasie koncertu). Koncert zakończył się stojącą owacją i bisami, „myślę, że jeszcze tu zagracie” podsumował imprezę organizator. Całe wydarzenie zostało nagłośnione w prasie lokalnej, ale także ogólnokrajowej, oraz na wielu niemieckich wortalach muzycznych.

Pojawiły się zapowiedzi, artykuły i komentarze dot. koncertu i kliniki m. in. w „Gitarre und Bass”, „Frankfurter Randschau”, „Darmstadter” i in.

Wycinki prasowe

"Gitarrenkunst" - Frankfurter Randshau (październik 2005) - prasa niemiecka ogólnokrajowa
"Gitarrenkunst" - Frankfurter Randshau (październik 2005) - prasa niemiecka ogólnokrajowa
"Darmstadter" - październik 2005 (lokalny magazyn niemiecki).
"Darmstadter" - październik 2005 (lokalny magazyn niemiecki).
Bessunger Knabenschule - terminarz
Bessunger Knabenschule - terminarz

Zdjęcia

Zobacz pozostałe galerie

Kontakt

Adam Fulara

adres mail
adam@fulara.com

Adam Fulara

Numer telefonu
tel. kom.
(+48) 604 695 855

Tomasz Fulara

adres mail
tfulara@o2.pl

youtube facebook instagram snapchat