Adam Fulara - sprzęt

Adam Fulara poleca ...

REK Counterpoint

REK Counterpoint jest ulepszoną wersją linii Portato. Posiada systemy MIDI oraz PIEZO, a także zostały poprawione pewne drobiazgi zauważone przez lata użytkowania gitary Portato. Od 2002 roku rozwijaliśmy różne pomysły związane z budowem nietypowego instrumentu, jakim jest gitara dwugryfowa. Ten model to podsumowanie wszystkich przemyśleń i dobrych pomysłów zgromadzonych przez 10 lat użytkowania dwugryfówek, oraz niewątpliwe dzieło sztuki lutniczej. Dane techniczne znajdziecie w katalogu producenta.

Przetworniki Counterpoint

Merlin Pickups

Gitara wyposażona jest w znakomite przetworniki magnetyczne Merlin Pickups. Nie ustępują one ani trochę, a naszym zdaniem nawet przewyższają jakością wykonania zachodnie substytuty. To specjalny model przetwornika oparty na serii P.A.F., ale posiadający specjalne mocnowania umożliwiające montaż gryfów blisko siebie. Pomysł firmy REK poprawiający poprzedni system stosowany w serii Portato, bardziej odporny (czyt. łatwy w montażu i demontażu) na kontrole służb bezpieczeństwa na lotniskach.

REK Portato

REK Portato to dwugryfowa gitara elektryczna przeznaczona głównie do grania techniką tappingu oburęcznego. Specyfikacja techniczna oraz szczegółowe fotografie tego instrumentu można znaleźć w katalogu na stronie producenta, parcowni lutniczej REK. Gryfy są strojone: e,h,g,d,a,e (górny) i h,g,d,a,e,h (dolny).

REK Portato - opinia

Muszę powiedzieć, że jestem zaskoczony starannością i dokładnością wykonania. Po raz pierwszy poczułem, że lutnictwo to też swego rodzaju dziedzina sztuki. Klapki zamykające pręty do regulacji gryfu, ramka do przetworników i klapa z tyłu gitary zostały wykonane z drewna i wykończone lakierem bezbarwnym, lub woskiem. Gitara klejona jest z wielu warstw drewna (gryf z pięciu, plus podstrunnica). "Od strony stolarki to jest światowy top" - tymi słowami podsumował stolarkę wykonaną w tej gitarze Wojtek Barczak - szef Barczak Cases, który wykonał dla niej specjalny Flight-Case.

Gitara jest bardzo wygodna, dobrze brzmi, posiada bardzo długi sustain. Wyeliminowaliśmy wszystkie wady poprzedniej dwugryfówki robionej przez innego polskiego lutnika. Ten model jest dobrze wyważony, lżejszy, wygodniejszy i nic się samo nie odkręca

Polecam zwłaszcza gitarzystom, którym zależy na ładnych wykończeniach i szukającym czegoś innego niż standardowe kształty i brzmienia znanych światowych firm.

Wzmacniacze

Taurus

BOX Electronics
`

Do tappingu oburęcznego polecam wzmacniacze basowe Taurus, których używam w czasie prób i koncertów (combo SLT 12), oraz szerokopasmowe wzmacniacze BOX Electronics. Używam zestawu stereo złożonego z APS-150 + AMS-150. Znakomite brzmienie do czystych barw, nie tylko gitary. Wzmacniacze basowe Taurus nadają się idealnie do uzyskania ciepłej, czystej barwy gitary jazzowej. Są przy tym glosne i posiadają limiter przydatny w czasie grania tappingiem. Serdecznie polecam!

Struny i kable

RotoSound strings - finnest choice!

Professional Cables

Od kilku już lat używam znakomitych strun ROTOSOUND o grubości od 0.011 do 0.058 (komplet 7 strunowy ROTO-RED). Używam doskonałych kabli RED'S MUSIC - bezszumowe i bardzo wytrzymałe. Polecam!

Efekty

G-Lab efekty gitarowe

Firma G-Lab produkuje znakomite, najwyższej klasy efekty gitarowe i basowe. Używam kaczki WOWEE-WAH WW-1 która łączy zalety True Baypass ze znakomitym brzmieniem.
Taurus - wzmacniacze basowe


Używam też efektu reverb-delay Taurus Zebu. Świetnie się sprawdza w warunkach koncertowych. 24-bitowy procesor DSP, możliwość dowolnego mieszania efektów Reverb i Delay daje wrażenie prawdziwej przestrzeni. Solidna obudowa + true bypass... Niczego więcej nie trzeba. Polecam!

Kontakt

Adam Fulara

adres mail
adam@fulara.com

Adam Fulara

Numer telefonu
tel. kom.
(+48) 604 695 855

Tomasz Fulara

adres mail
tfulara@o2.pl

youtube facebook instagram snapchat