Strona główna - www.fulara.com
Fulara.com
Newsletter i ulubione
· Kanał RSS - nowo¶ci
· 
[więcej...]
Polecamy
·  www.SoundTrade.pl
·  Trio basowe Be3
·  Tomek na MySpace
Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej

REK Guitars - best choice for you!

RotoSound strings - finnest choice!

Taurus - wzmacniacze basowe

BOX - najlepsze nagłośnienie do techniki tapping oburęczny!

Merlin Pickups

Professional Cables

GMR gitary basowe

G-Lab efekty gitarowe

Magazyn Gitarzysta

Wydawnictwo ABSONIC

Guitar Zone - portal gitarowy

Kup płytę ''Doubleshred''

Wywiad z Partyzantem

Wywiad został opublikowany za zgod± redakcji "Gitary i Basu".

Partyzant jest jednym z nielicznych propagatorów tappingu oburęcznego w Polsce, gra na zwykłej gitarze elektrycznej, co pozwala mu realizować nie tylko własne, ambitne przeróbki utworów fortepianowych, ale pozwala grać muzykę blues-rockow± ze znanymi polskimi zespołami. Grał w takich kapelach jak Dżem, Ptaki, od '97 gra też w zespole Zdrowa Woda.

W jego wykonaniu można usłyszeć wiele znanych utworów fortepianowych na gitarze solo, m. in. "The Entertainer", "Marsz Turecki", "Polonez As-Dur" Chopina, a także nieco bardziej rozrywkowe: "Schody do nieba" i "Little Wing", oraz wiele innych.

Przedstawiam poniżej fragment wywiadu "¬ródło Zdrowej Wody", którego w cało¶ci znajdziecie w numerze 6/2002 "Gitary i Basu".

¬ródło Zdrowej Wody

- Gitara i Bas: Grasz z zespołem ZDROWA WODA od 1997 r. Znałe¶ ich wcze¶niej? Jak doszło do waszej współpracy?
- Partyzant: Tak, znałem ich ze spędów, bo wówczas jeĽdziłem z DŻEMEM i spotykali¶my się na różnych bluesowych imprezach. Pewnego razu zadzwoniłem do Sławka Małeckiego i zapytałem, czy nie miałby dla mnie jakich¶ koncertów solo. Sławek powiedział, że ma inn± propozycję: żebym po prostu przyjechał na próbę i z nimi zagrał. Przyjechałem, zrobili¶my repertuar koncertowy i zaczęli¶my przygotowywać materiał na płytę "Nie bój się miło¶ci". Okazało się, że fajnie nam się gra. Tak już zostało.


- Po mistrzowsku posługujesz się tappingiem. Sk±d się wzięło zainteresowanie t± technik±?
Partyzant - Zafascynował mnie Staniey Jordan. Tapping daje ogromne możliwo¶ci. Pomaga w komponowaniu, ponieważ można zagrać melodię i akompaniament jednocze¶nie. Wzbogaca możliwo¶ci harmoniczne i brzmieniowe. Z dnia na dzień stawiam sobie poprzeczkę coraz wyżej. W repertuarze mam nawet przeróbkę poloneza As-dur Chopina.


- Z kim chciałby¶ zagrać na jednej scenie?
- Na pewno z Mazzolem, bo jest wybitnym instrumentalist±. Lubię też Kazika. Jest ogromnie twórczy.


- Jak oceniasz sytuację polskiego rocka?
- Stara kadra w dużej mierze zdradziła tę muzykę i zaczęła grać co¶ zupełnie innego. Nie rozumiem jak z muzyka rockowego można stać się pajacykiem. Na szczę¶cie powstał± lukę z coraz lepszym skutkiem wypełniaj± młodzi zapaleńcy. Muzyka rockowa jest dla ludzi prawdziwych, a wbrew pozorom tych na ¶wiecie jest więcej. Jeszcze nie wszystko zostało zagrane, na odkrycie czeka mnóstwo riffów, brzmień i solówek.


- Czy mógłby¶ udzielić kilku rad młodym gitarzystom?
- Gitara w ostatnim czasie przeżywa ogromny renesans. Jest to instrument bardzo komunikatywny i dynamiczny. Można na gitarze szeptać i wrzeszczeć. Można poznać przetarte techniczne ¶cieżki, ale nie zaszkodzi poszukać nowych. Moja rada dla młodych "wio¶larzy": grajcie to, co chcecie grać, nawet gdyby słuchał was tylko w¶ciekły s±siad.


- Dziękuję za rozmowę.

Gitara i Bas online


Zobacz pozostałe artykuly

Kanał RSS | Xięga Gości | Statystyki | Ankiety | Baner | Tech-info | Mapa | Nowości

© 2002 - 2017 Fulara.com
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kontakt: