Strona główna - www.fulara.com
Fulara.com
Newsletter i ulubione
· Kanał RSS - nowo¶ci
· 
[więcej...]
Polecamy
·  www.SoundTrade.pl
·  Trio basowe Be3
·  Tomek na MySpace
Prywatna Szkoła Muzyki Rozrywkowej

REK Guitars - best choice for you!

RotoSound strings - finnest choice!

Taurus - wzmacniacze basowe

BOX - najlepsze nagłośnienie do techniki tapping oburęczny!

Merlin Pickups

Professional Cables

GMR gitary basowe

G-Lab efekty gitarowe

Magazyn Gitarzysta

Wydawnictwo ABSONIC

Guitar Zone - portal gitarowy

Kup płytę ''Doubleshred''

Full-X trio

Zespół Full-X istnieje od 1993 roku. Przez kilkana¶cie lat swojego istnienia wielokrotnie zmieniał skład, repertuar a nawet nazwę. Trzon zespołu stanowi± jednak od samego pocz±tku dwaj muzycy: Adam Fulara (gitara) i Tomasz Fulara (bas). Skład uzupełniaj± zankomici perkusi¶ci: Michał Bednarz lub Rafał Czarnecki.

Od 2000 roku Full-X trio wykonuje wył±cznie muzykę instrumentaln±: standardy oraz własne kompozycje osadzone w tradycji jazzowej, ale zawieraj±ce domieszkę gatunków funk (z ostrym, klanguj±cym basem) i fusion.

Od 2004 roku zespół pracuje nad now± koncepcj±: polifonicznym brzmieniem tria. Metoda polega na prowadzeniu 2 lub 3 głosów (melodii) jednocze¶nie w czasie grania tematów i improwizacji w różnych wariacjach (np. jednoczesna improwizacja basisty i gitarzysty) opart± w równej mierze na tradycji bebopu (harmonia), jak i metodach improwizacji stosowanych w epoce odrodzenia i baroku m. in. przez J. S. Bacha (cantus firmus i reguły polifonii).

Wykonywane t± metod± kompozycje Full-X i standardy jazzowe stanowi± ciekawy, oryginalny, a zarazem warto¶ciowy muzycznie materiał dĽwiękowy (¶wiadczyć o tym może wyróżnienie na Festiwalu Jazzowym w Sieradzu 2004). Jednocze¶nie muzyka zespołu jest niesłychanie widowiskowa, medialna i efektowna.

Zespół zagrał ponad 200 koncertów w kraju i za granic± (USA, Meksyk, Irlandia, Portugalia, Belgia, Włochy, Niemcy, Słowacja, ...).

Zainteresowanych zapraszam też do działu Historia w którym opisuję ważniejsze fakty z życia zespołu od 1993 roku.

Full-X trio

Kanał RSS | Xięga Gości | Statystyki | Ankiety | Baner | Tech-info | Mapa | Nowości

© 2002 - 2017 Fulara.com
Wszelkie prawa zastrzeżone!
Kontakt: