Tomasz Fulara (bas)

Urodziłem się 25.09.1979 r. w Ostrzeszowie. Jestem magistrem matematyki, ukończyłem studia dzienne na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego (specjalność: Matematyka w Ekonomii i Ubezpieczeniach).

Tomek FularaGrą na gitarze zainteresowałem się w siódmej klasie szkoły podstawowej, kiedy to kupiłem radziecką gitarę elektryczną o bliżej nie ustalonej nazwie. Jej główną cecha było to, że posiadała chyba z piętnaście gałek i przełączników. Miała ona służyć do grania ciężkiego metalu. Po roku brzdęgolenia i plumkania gitarą zainteresował się Adam, a ja sięgnąłem po bas. Podstaw teorii muzyki nauczył mnie Adam. Potem przerobiłem też kilka szkół, jednak najwięcej dało mi słuchanie, oglądanie i czerpanie wzorców z wymiataczy basowych, co w połączeniu z dobrymi radami brata dało dość szybko efekty.

Początki mojego grania wiązały się ściśle z hard rockiem i metalem (grałem w takich zespołach jak "Vanitas Vanitatis", "Speed", czy "Salieri"). W miarę rozwoju basowej techniki zacząłem grywać w "Speedach" basowe sola koncertowe. Kolejnym krokiem naprzód był początek rockowego grania pod szyldem "Fool-X", gdzie tworzyłem ciekawsze podkłady i pewne partie solowe. Dużym przełomem stał się mój projekt solowy "Fulik i Jodek", czyli bas i perka bez dodatków, inspirowany poczynaniami "Primusa" i Wojtka Pilichowskiego. Po pewnym czasie do naszych prób dołączył Adam, który przerzucił się na granie tappingiem oburęcznym i zaczęliśmy grać bardziej jazzowo pod starą dobrą nazwą "Fool-X". Tą drogą idziemy do dziś. Oprócz kilku standardów gramy kompozycje tworzone przeze mnie i Adama. W 2006 nagraliśmy debiutancką, autorską płytę "Doubleshred".

W latach 2003-2006 byłem basistą w zespole popularnego piosenkarza Andrzeja Cierniewskiego, z którym zagrałem wiele koncertów, także na imprezach organizowanych przez TVP.

We wrześniu 2007 roku założyłem wraz z Arkiem Malinowskim i Piotrem Piórkowskim trio basowe Be 3, z którym zagraliśmy między innymi na imprezach z cyklu Bass Day w Veronie i w niemieckim Viersen, a także na MUSIKMESSE 2008 we Frankfurcie nad Menem.

Od października 2010 piszę też warsztaty dla magazynu "Basista". Część tych artykułów dostępna jest online, można je znaleźć tutaj.

Magazyn Basistów

Zapraszam także na mój profil w portalu MySpace.

Zapraszam na nasze koncerty!

Tomek Fulara

Wywiad w magazynie "Basista"

W październiku 2013 ukazał się obszerny wywiad w magazynie Basista, zapraszamy do lektury (PDF):
Basista Tomasz Fulara strona 1 Basista Tomasz Fulara strona 2 Basista Tomasz Fulara strona 3

Sprzęt

Gitary:


Wzmacniacze TAURUS:
Logo taurus

taurus

Struny: ROTOSOUND.

RotoSound strings - finnest choice!

Kable: RED'S MUSIC - znakomita jakość, polska produkcja!

Professional Cables

Efekty: G-Lab produkuje znakomite efekty, używam WOWEE-WAH BWW-1.

GLAB
G-Lab efekty gitaroweInspiracje


M. Miller, W. Pilichowski, M. King, J. Patitucci, J. Pastorius, S. Harris, L. Claypool, K. Ścierański

Kontakt

Adam Fulara

adres mail
adam@fulara.com

Adam Fulara

Numer telefonu
tel. kom.
(+48) 604 695 855

Tomasz Fulara

adres mail
tfulara@o2.pl

youtube facebook instagram snapchat